Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosja grozi Polsce kolejnym embargiem

Gospodarka

Zakazem wwożenia do Rosji owoców, warzyw i jagód z Polski grozi szef Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) Siergiej Dankwert. Embargo miałoby być uzasadnione niedostatecznym nadzorem polskich służb fitosanitarnych nad jakością eksportowanych owoców, warzyw i jagód, a to zagrażać ma zdrowiu Rosjan, bo owoce i warzywa z Polski zawierają za dużo pestycydów oraz azotanów. Wartość eksportu do Rosji polskich warzyw i owoców wynosi ponad miliard złotych rocznie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75248,15838042,Rosja_grozi_Polsce_embargiem_na_owoce_i_warzywa.html?piano_t=1

Udostępnij

Mniej przedsiębiorstw upada w Polsce

Gospodarka rozwój gospodarczy upadłość

15 proc. mniej upadłości ogłosiły polskie przedsiębiorstwa w I kwartale tego roku niż w pierwszych trzech miesiącach roku zeszłego. Ekonomiści z finansowej firmy Coface, która przygotowała raport o upadłościach, uważają to za doby wskaźnik przyspieszenia rozwoju gospodarczego, podkreślając, że to najlepszy wynik od roku 2011. Według raportu z trudności wychodzi przemysł budowlany, a przemysł stalowy rozwija się bardzo szybko.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/1699/Artykul/1088718,Po-raz-pierwszy-od-3-lat-spada-liczba-bankructw-w-Polsce

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/1699/Artykul/1088718,Po-raz-pierwszy-od-3-lat-spada-liczba-bankructw-w-Polsce