Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ludobójstwo w Sudanie Południowym

Świat

– Stosy ciał nadal leżą na ulicach, tam gdzie doszło do egzekucji, przed miejscami kultu lub w nich, w kościołach i meczetach – alarmował wczoraj przedstawiciel ONZ-u w Sudanie Południowym Tony Lanzer. Setki cywilnych osób zostały wymordowane w mieście Bentiu na północy Sudanu przez wojska byłego wiceprezydenta Rieka Machara, który od połowy grudnia ubiegłego roku walczy z rządem Sudanu Południowego. Sudan Południowy powstał 3 lata temu po trwającej 23 lata wojnie domowej między południem a północą, ale mimo stacjonowania 8 tysięcy wojsk ONZ-u wciąż trwają tam plemienne walki o tereny ze złożami ropy naftowej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1105651,ONZ-setki-osob-zabito-w-Sudanie-Poludniowym

Udostępnij

Wiceprezydent USA przyjechał do Kijowa

Świat pomoc technologia ukraina USA

Do Kijowa przyjechał w poniedziałek po południu z dwudniową wizytą wiceprezydent USA Joe Biden, żeby omówić szczegóły amerykańskiej pomocy. Stany Zjednoczone mają dostarczyć Ukrainie technologii, powiedział dziennikarzom wiceprezydent, która pomoże w unowocześnieniu energetyki. Joe Biden ma się spotkać z pełniącym obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem i premierem Arsenijem Jaceniukiem, a także przedstawicielami partii politycznych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/1103742.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/1103742.html