Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ludobójstwo w Sudanie Południowym

Świat

– Stosy ciał nadal leżą na ulicach, tam gdzie doszło do egzekucji, przed miejscami kultu lub w nich, w kościołach i meczetach – alarmował wczoraj przedstawiciel ONZ-u w Sudanie Południowym Tony Lanzer. Setki cywilnych osób zostały wymordowane w mieście Bentiu na północy Sudanu przez wojska byłego wiceprezydenta Rieka Machara, który od połowy grudnia ubiegłego roku walczy z rządem Sudanu Południowego. Sudan Południowy powstał 3 lata temu po trwającej 23 lata wojnie domowej między południem a północą, ale mimo stacjonowania 8 tysięcy wojsk ONZ-u wciąż trwają tam plemienne walki o tereny ze złożami ropy naftowej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1105651,ONZ-setki-osob-zabito-w-Sudanie-Poludniowym

Udostępnij

Wiceprezydent USA przyjechał do Kijowa

Świat pomoc technologia ukraina USA

Do Kijowa przyjechał w poniedziałek po południu z dwudniową wizytą wiceprezydent USA Joe Biden, żeby omówić szczegóły amerykańskiej pomocy. Stany Zjednoczone mają dostarczyć Ukrainie technologii, powiedział dziennikarzom wiceprezydent, która pomoże w unowocześnieniu energetyki. Joe Biden ma się spotkać z pełniącym obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem i premierem Arsenijem Jaceniukiem, a także przedstawicielami partii politycznych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/1103742.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/1103742.html