Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

800 tysięcy pielgrzymów przyjedzie do Rzymu

Świat

Władze Rzymu spodziewają się 800 tysięcy pielgrzymów chcących w niedzielę uczestniczyć w uroczystościach kanonizacji Jana Pawła II, tymczasem Plac św. Piotra pomieści najwyżej 200 tysięcy osób. Wejścia na plac zostaną otwarte o godzinie 5:30, ci, którzy się nie zmieszczą obejrzeć będą mogli uroczystości na jednym z 7 telebimów ustawionych na największych placach miasta. Transmisja w języku polskim nadawana będzie na telebimie na Placu Navona.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1104661,Watykan-uwaga-wierni-Oszusci-probuja-zarobic-na-kanonizacji

Udostępnij

20% ziemi rolnej w Chinach skażone kadmem, niklem i arsenem

Świat arsen cjiny kadm nikiel rolictwo skażenie

W 16,1% gleb 19,4% gruntów rolnych Chin wykryto silne skażenia groźne dla człowieka, wynika z raportu odtajnionego przez Ministerstwo Ochrony Środowiska Chin.

Ze względu na długi okres intensywnego rozwoju przemysłowego i wysokich emisji zanieczyszczeń, w niektórych regionach kraju znacznie pogorszyła się jakość ziemi i podniosło się zanieczyszczenie gleby – oznajmiło Ministerstwo. Nie podano jakich upraw eksportowanych do Polski może dotyczyć skażenie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/jedna-piata-ziemi-rolnej-chin-skazona-dopiero-teraz-wladze-odtajnily-raport,120262,1,0.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/jedna-piata-ziemi-rolnej-chin-skazona-dopiero-teraz-wladze-odtajnily-raport,120262,1,0.html