Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dwóch mężczyzn zginęło w katastrofie motolotni

Polska

Zginęli pilot i pasażer motolotni w piątek wieczorem w miejscowości Jaksice w województwie małopolskim. Motolotnia, którą lecieli rozbiła się o ścianę domu jednorodzinnego. W czasie wypadku panowało zachmurzenie, ale widoczność była dobra.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zgineli-pilot-i-pasazer-motolotni-uderzyli-w-sciane-domu,419995.html

Udostępnij

viaTOLL w każdym polskim samochodzie

Polska autostrady motoryzacja samochody viatoll

Rząd przymierza się do wprowadzenia systemu viaTOLL we wszystkich polskich samochodach osobowych w 2015 roku. Na drodze stoi wiele problemów: konieczność zmian w prawie, dystrybucja kilku milionów urządzeń, sprawna kontrola błędów podczas kilkuset milionów przejazdów przez bramki miesięcznie oraz monitorowanie motocykli i zagranicznych pojazdów.

Brakuje również pomysłu na efektywny systemu płatności, który będzie jednocześnie szybki, wygodny, tani i zrozumiały dla osób mniej obytych z techniką (z tego powodu płatności internetowe odpadają).

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://auto.dziennik.pl/drogi/artykuly/456430,kazdy-kierowca-w-polsce-zaplaci-myto-zobacz-co-grozi-rewolucji-na-drogach.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://auto.dziennik.pl/drogi/artykuly/456430,kazdy-kierowca-w-polsce-zaplaci-myto-zobacz-co-grozi-rewolucji-na-drogach.html