Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Producenci części samochodowych chcą zakazu handlu częściami używanymi

Gospodarka

Do samochodów są montowane niebezpieczne części używane, przestrzegali polscy producenci części samochodowych na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Według prezesa Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych Alfreda Franke prawo powinno zakazywać sprzedaży i kupowania używanych części samochodowych. Polscy producenci części samochodowych tworzą znaczącą gałąź gospodarki, wartość produkcji w ubiegłym roku przekroczyła 60 mld zł, o jedną trzecią więcej niż wartość produkcji samochodów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/uzywane-czesci-zagrazaja-bezpieczenstwu-uzytkownikow-samochodow,419590.html

Udostępnij

Uznanie niekonstytucjonalności OFE oznacza przekroczenie 55% progu ostrożnościowego

Gospodarka emerytury ofe trybunał konstytucyjny

„Ewentualne stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP reformy emerytalnej z 2013 roku spowodowałoby, że już w 2014 roku (…) dług publiczny (…) przekroczyłyby próg ostrożnościowy 55 proc. PKB” – podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w odpowiedzi na pytanie Prezesa Trybunału Konstytucyjnego powołując się na dane od Ministerstwa Finansów.

Inne wydatki związane z uznaniem zmian w OFE za niekonstytucyjne przekroczyłyby 20 miliardów złotych i zdestabilizowały sytuację finansową państwa.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.interia.pl/raport/OFE/news/mpips-niekonstytucyjnosc-ofe-oznacza-dlug-publiczny-powyzej,2008513,8347

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.interia.pl/raport/OFE/news/mpips-niekonstytucyjnosc-ofe-oznacza-dlug-publiczny-powyzej,2008513,8347