Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

NATO symbolicznie zwiększy siły na wschodniej granicy sojuszu

Świat

Lądowe siły NATO nie zostaną przemieszczone na wschodnią flankę sojuszu, to znaczy do państw Europy Środkowo-Wschodniej, zwiększą się natomiast siły lotnicze i morskie w regionach zagrożonych agresywnymi działaniami Rosji. Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen na wczorajszej konferencji prasowej mówił też o zwiększeniu gotowości w zakresie szkolenia, natomiast wykluczył tworzenie nowych baz. Sekretarz generalny zadeklarował też, że zmiany te nie są wymierzone w Rosję, ale rozwój sytuacji w regionie może spowodować kolejne decyzje sojuszu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/z-duzej-chmury-maly-deszcz-analiza-najnowszych-decyzji-wojskowych-nato,419268,s.html

Udostępnij

Los 281 pasażerów koreańskiego promu wciąż nieznany

Świat katastrofa korea samolot

Nadal 281 pasażerów koreańskiego promu uważa się za zaginionych, podają agencje prasowe, uratowano 179 osób spośród 450 pasażerów. Oficjalnie potwierdzono śmierć 6 osób, nie potwierdziły się agencyjne informacje o żywych ludziach w zatopionym kadłubie. Poszukiwania ofiar katastrofy wznowione zostały dziś rano.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,15814868,Informacje_o_zywych_ludziach_w_zatopionym_promie_w.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,15814868,Informacje_o_zywych_ludziach_w_zatopionym_promie_w.html