Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Turecki okręt wojenny cumuje w Gdyni

Polska

Od dziś można zwiedzać okręt tureckiej marynarki wojennej TCG Gaziantep, który wpłynął wczoraj do portu w Gdyni dla uczczenia 600 rocznicy polsko-tureckich kontaktów dyplomatycznych. Okręt, który służył w amerykańskiej marynarce wojennej od marca 1981 roku, a w roku 1997 przekazany został Tureckiej Marynarce Wojennej będzie można zwiedzać do soboty. Turecki niszczyciel cumuje na Nabrzeżu Francuskim gdyńskiego portu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3405005,turecki-okret-wojenny-tcg-gaziantep-przyplynal-do-portu-w-gdyni-zdjecia,id,t.html?cookie=1

Udostępnij

Rosjanie i Białorusini szpiegują w Polsce

Polska abw białoruś nato polska rosja wywiad

 

Wywiady Rosji i Białorusi intensywnie działają w Polsce, stwierdza raport Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przesłany premierowi Donaldowi Tuskowi, posłom i senatorom oraz członkom rządu, informuje Dziennik Gazeta Prawna. Raport wskazuje na to, że wywiad rosyjski najbardziej interesuje się polską polityką energetyczną oraz polityką zagraniczną w kontekście NATO i kontaktów wschodnich naszego kraju. Wywiad Białoruski z kolei najbardziej interesuje się kwestiami gospodarczymi szukając w Polsce kontrahentów dla białoruskich firm oraz inwestorów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/456395,rosyjscy-szpiedzy-w-polsce-tak-rosja-i-bialorus-szpieguje-ujawniamy-raport-abw.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/456395,rosyjscy-szpiedzy-w-polsce-tak-rosja-i-bialorus-szpieguje-ujawniamy-raport-abw.html