Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Plus sprzedaje prąd

Nauka i Technologie

Klient ma wybrać abonament, a potem płacić za tyle energii, ile zużył. Operator telefonii komórkowej rozpoczął sprzedaż energii elektrycznej. Według reklam ma być taniej niż u dotąd działających sprzedawców.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Kreml, Książ i Centrum Nauki Kopernik w Google Street View

Nauka i Technologie

Nie tylko Kreml, Biały Dom, muzeum d’Orsay, Luwr czy Wieżę Eiffle’a można zwiedzać w Internecie, ale też Centrum Nauki Kopernik, zamek Książ w Wałbrzychu i zamek w Kórniku. Street View pokazuje już nie tylko ulice, ale również warte zwiedzenia budowle czy najefektowniejsze trasy turystyczne. W technologii street View wykorzystywane są zdjęcia robione ze specjalnych samochodów przemierzających ulice miast, trójkołowe rowery, wózki z których fotografuje się wnętrza, a nawet plecaki, pozwalające robić zdjęcia na pieszych trasach turystycznych.

Udostępnij Komentarze

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze