Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Kluby Cocomo pod okiem celników

Nieistotne

50 śledztw w całym kraju prowadzą celnicy w klubach ze striptizem Cocomo (to ci od różowych parasolek). Kontrole są efektem zgłoszeń klientów, którzy nie pamiętają w jaki sposób tracili znaczne kwoty z kart kredytowych — jeden z klientów stracił prawie milion złotych, zamawiając rzekomo szampany za 15000 złotych od sztuki (musiałby ich zamówić ponad 600). Służba Celna podała, że znalazła nieprawidłowości w odprowadzaniu akcyzy od alkoholu i papierosów, ale nie podaje o jakie kwoty chodzi.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/182403,1101781-Celnicy-wzieli-sie-za-kluby-go-go.html

  • Horacy

    Dla niektórych to jednak istotna informacja…

Udostępnij

Nagła decyzja MON: Polska wyda 100 miliardów na wojsko

Nieistotne Ministerstwo Obrony Narodowej polska wojsko

„Nie wykluczamy, że blisko Polski będzie konflikt na szerszą skalę” i „może objąć nasz kraj”, przyznał po raz pierwszy oficjalnie Bogusław Pacek, doradca ministra obrony narodowej.

Na modernizację sprzętu i uzupełnienie wakatów w armii mamy wydać 100 miliardów złotych. O połowę mają się powiększyć ochotnicze Narodowe Siły Rezerwowe, a dwukrotnie liczba wzywanych na przymusowe szkolenia rezerwistów, z 3500 do 7000 rocznie dla całego kraju.

Nie podano na jaki czas mają być rozłożone wydatki. 100 miliardów złotych to ok. 30% rocznego budżetu państwa. Teraz rocznie na wojsko w budżecie przeznaczonych jest ok. 6 miliardów złotych, a wydawanych około 5.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/armie-czekaja-ogromne-zmiany_a17147

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/armie-czekaja-ogromne-zmiany_a17147