Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Nagła decyzja MON: Polska wyda 100 miliardów na wojsko

Nieistotne

„Nie wykluczamy, że blisko Polski będzie konflikt na szerszą skalę” i „może objąć nasz kraj”, przyznał po raz pierwszy oficjalnie Bogusław Pacek, doradca ministra obrony narodowej.

Na modernizację sprzętu i uzupełnienie wakatów w armii mamy wydać 100 miliardów złotych. O połowę mają się powiększyć ochotnicze Narodowe Siły Rezerwowe, a dwukrotnie liczba wzywanych na przymusowe szkolenia rezerwistów, z 3500 do 7000 rocznie dla całego kraju.

Nie podano na jaki czas mają być rozłożone wydatki. 100 miliardów złotych to ok. 30% rocznego budżetu państwa. Teraz rocznie na wojsko w budżecie przeznaczonych jest ok. 6 miliardów złotych, a wydawanych około 5.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/armie-czekaja-ogromne-zmiany_a17147

Udostępnij

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze